Minust ja kogemusnõustamisest

Tere! Minu nimi on Kätlin.
Olen ema kahele tublile lapsele. Üks minu lastest kannatab toiduallergiate käes ning tänu sellele oleme läbinud koos väga keerulise teekonna. Võib öelda, et oleme läbinud selle teekonna koos terve perega, sest paratamatult mõjutab see ka nende igapäevaelu.

Olles oma teekonna alguses olin ma üpris suures ahastuses, sest pöörduda ei olnud justkui kellegi poole, samas nõu ja abi oli väga vaja. Vaatamata suurele magamatusele hakkasin ise infot otsima- lugesin läbi palju raamatuid, otsisin infot internetilehtedelt ning erinevatest foorumitest ja gruppidest ning tegin kõik selleks, et laps saaks võimalikult täisväärtuslikku ning temale sobivat toitu.
Veetsin suure osa ajast köögis retsepte katsetades, kõike kirja pannes ning järeldusi tehes. Kui veidi aega üle jäi, siis jälle lugesin, lugesin, lugesin ning õppisin ja katsetasin.
Köögis veedan ma siiani suure osa oma ajast, sest meie teekond allergiate ning talumatustega  ei ole veel päris läbi. Laps on terve ja rõõmus, aga see tähendab seda, et ta peab endale sobilikku toitu saama.

Ühel hetkel tundsin, et olen väga suure töö ära teinud ja sooviksin toetada ja olla abiks teistele samas seisus emadele. Seetõttu läbisin põhjaliku kursuse, et saada kogemusnõustajaks.

Siin ma nüüd siis olen- olemas Sinu jaoks, armas Ema! Kui Sinu lapsel on toiduallergiad või -talumatused (või Sa alles kahtlustad seda) ning sooviksid oma muresid jagada emaga, kes on olnud samas seisus, siis võta minuga julgelt ühendust! Kuulan ning toetan Sind Sinu teekonnal. Räägin Sulle, mis on mind ja minu last aidanud ning kuidas oleme toiduallergiad kontrolli alla saanud.

Minu põhiline nõustamisteema on väikelaste toiduallergiad- ja talumatused, sest see teema on mulle väga südamelähedane ning soovin emasid sel teekonnal aidata. Kuna aga inimese, ema ja naisena on minu kogemustepagas üsna kirju, siis nõustan meelsasti ka teistel teemadel.


Teemad, millega saan Sulle kogemusnõustajana toeks olla:

  • Allergia ja toidutalumatus väikelapseeas
  • Ärevus ja paanikahood
  • Lein- abikaasa/elukaaslase surm
  • Suitsetamisest loobumine
  • Lapse toetamine tema leinas


Olen ka Kogemusnõustajate Koja liige.

Kätlin Lainola

Kogemusnõustaja

 

Üks tervenemise tingimustest on soov terveks saada

Lucius Annaeus Seneca noorem (u 4 eKR – 65 pKr) – Rooma filosoof